Vega E İrsaliye

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

E-İRSALİYE e-İrsaliye sistemi sevk irsaliye belgesinin elektronik ortamda düzenlenmesi, ibraz edilmesi ve muhafaza edilmesi demektir. e-İrsaliye kağıt derdini ortadan kaldırarak sevk süreçlerini hızlı ve kolay hale getirir. Ayrıca diğer e-Dönüşüm uygulamalarında olduğu gibi arşivleme işlemlerini elektronik ortamda güven içinde yapar. VegaGrup Yazılım sizlere en iyi kalite, en iyi hizmet ile e-İrsaliye çözümleri sunmaktadır
 

VEGA E-İRSALİYE’NİN AVANTAJLARI

ZAMAN

Kağıt, baskı, arşivleme, işgücü ve dağıtım maliyetlerinden tasarruf sağlar. Kolay ve hızlı bir entegrasyon sağlar.

MALİYET

İrsaliyeleriniz e-İrsaliye ile dijital ortamda daha güvenli bir şekilde saklanır. İrsaliye basım, kargolama gibi masra?ardan kurtulursunuz. İş süreçlerinin hızlanması sonucu personel çalışma verimliliği artar, işçilik maliyetleri azalır.

HIZ

Elektronik ortamda belgelerinize daha kolay bir şekilde ulaşın. Elektronik ortamda iletilen belgeler ile şirketler kabul, red, iade süreçlerini daha hızlı takip ederler.

DOĞAYA DOST

Kağıt israfının önüne geçilir, atmosferimize zehirli gazların salınımını azaltır. Kağıt ve matbaa tasarrufu sayesinde ekonomiye büyük fayda sağlar. Sadece kağıt değil, toner ve kartuş masra?arını bitirir.

ENTEGRE SİSTEM

Programa entegre olan e-İrsaliye sistemi ile mükelle?er sevk süreçlerini tek bir noktadan idare ederek zaman ve maliyetten büyük tasarruf ederler. 
ZURUNLULUK
01.01.2020’den itibaren e-Fatura’ya zorunlu ya da gönüllü geçmiş veya geçecek her mükellef e-Arşiv Fatura’da kullanmak zorundadır.
e-Defter kullanan her mükellef defter saklama hizmeti almak zorundadır.
e-Fatura’ya sene başında zorunluluktan dolayı geçen bir mükellef, e-Defter’e de sene başında geçmek zorundadır.
e-Fatura’ya yıl ortasında geçen bir mükellef, e-Defter’e takip eden yıl başında geçmek zorundadır.
e-Defter’e gönüllü geçen mükellef e-Fatura’ya geçmek zorunda değildir fakat defterini bir özel entegratör hizmeti alarak saklamak zorundadır.
e-Fatura’ya gönüllü geçen mükellef e-Defter’e geçmek zorunda değildir fakat e-Arşiv’e geçmek zorundadır.
Tablolarda belirttiğimiz sektörel zorunluluğa tabi olan bir firma yeni kuruldu ise zorunluluk takip eden 3. ay başlar.
Vergi daireleri yaptığı incelemeler sonucunda bir mükellefi istediği zaman e-Dönüşüm’e geçirebilir. Kendisine yazılı bildirim yapılan mükelleflerin, yazılı bildirimde belirtilen süreler içinde e-Fatura uygulamasına dâhil olması gerekmektedir.
Bir mükellef zorunlu ya da gönüllü olarak e-İrsaliye, e-Müstahsil uygulamalarından biri ya da ikisine geçiş yapar ise e-Fatura ve e-Arşiv’e de geçmek zorundadır.
e-Smm’ye geçen bir Serbest Meslek Erbabı e-Fatura ya da e-Arşiv’e geçmek zorunda değildir.
Fiziki defter kapatılmadan e-Defter’e geçilemez.
Vergi mükelleflerine kesilecek olan vergiler dahil 5.000 TL ve üzeri, vergi mükellefi olmayanlara kesilecek olan 30.000 TL ve üzeri her fatura GİB’in e-Belge Portalinden e-Arşiv Fatura olarak kesilecektir.


e-Defter, e-Fatura, e-Arşiv fatura gibi elektronik belgelerin içerisinde yapılacak olan en ufak bir değişiklik bu belgelerinin imza değerinin bozulmasına neden olur.
Ocak ayı hariç diğer ayların defter beratları takip eden 3. ayın sonunda iletilir. Ocak ayı defter beratı Mayıs ayında Şubat ayı defter beratı ile beraber iletilir.
e-İrsaliye alıcısı, e-İrsaliye mükellefi ise e-İrsaliye kesilir değil ise matbu irsaliye kesilir.
İhracat faturası yurt dışındaki firmaya değil GTB’ye kesilir.
Şahıs şirketleri e-İmza ile işlem yapabilir fakat tüzel kişilikler Mali Mühür kullanmak zorundadır. Mali Mühür’ü yalnızca Tubitak üretiyor.
e-Fatura mükellefi olmayanlar Devlet Müesseselerine fatura kesecekse Devlet Müesseseleri de vergi mükellefidir onlara kesilecek olan vergiler dahil 5.000 TL ve üzeri faturalar devletin e-Belge Portal’inden kesilmek zorundadır.
e-Fatura mükellefi olmayanlar Yurt Dışında bir firmaya fatura kesecekse bu faturalar 30.000 TL ve üzerinden değerlendirilir. Yurt dışı firmaları bizim ülkemizde vergi mükellefi olarak gözükmemektedir.

Fatura’nın alıcısı da göndericisi de faturadan sorumludur. Yani 5.000 TL’lik bir faturayı kağıt olarak kesen mükellef bir cezai işlem görecekse bunu teslim alan mükellefte görecektir.


e-Fatura ve e-Defter’e başvuru için mükellef türüne göre e-İmza ya da Mali Mühür gereklidir.
Mükellefler GİB üzerinden sadece e-Fatura ve e-Defter’e başvuru yapar, diğer hizmetlerin başvurularını özel entegratörler yapar.
e-Arşiv faturaların raporlama işlemini Özel Entegratör yapar.
e-Müstahsil Makbuzu belge nevi olarak e-Arşiv Fatura’ya benzer fakat adına düzenlenen kişiye kağıt teslimi zorunludur.
e-Smm belge nevi olarak e-Arşiv Fatura’ya benzer, e-Fatura mükellefine de kesilse kağıt ya da elektronik ortamda iletilmelidir.

Yalnızca e-Arşiv’e geçmek diye bir durum söz konusu değildir. Özel entegratör ile çalışmak isteyenler hem e-Fatura’ya hem e-Arşiv’e geçmek zorundadır.

 
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 16:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...